Email – Časté dotazy

Jak to vlastně funguje?
V okamžiku, kdy váš e-mailový klient zažádá iSpis.cz server o stažení datových zpráv (e-mailů), iSpis.cz server ze systému ISDS stáhne datové zprávy, přeformátuje je na e-maily, a vrátí je jako odpověd e-mailovému klientovi.
Jak funguje odesílání datových zpráv?
Podobně — když váš e-mailový klient odesílá zprávu, iSpis.cz server z e-mailu získá ID schránky příjemce, přílohy a další údaje a pomocí zadaných přihlašovacích údajů se připojí k systému ISDS a odešle datovou zprávu.
Je to bezpečné?
Ano, je. Datové zprávy ani hesla nejsou nikde uchovávány, e-mailovou bránou zprávy pouze prochází, úplně stejně jako v případě běžného e-mailu prochází Vaše e-maily zařízením poskytovatele internetových služeb. Komunikace po síti je šifrována 4096 bitovým bezpečnostním SSL certifikátem — stejně jako portál datových schránek.
Kdy je zpráva označena za doručenou?
Zpráva je označena za doručenou v okamžiku stažení zprávy do vašeho e-mailového klienta. Pokud při nastavavování účtu nezadáte heslo či povolení hostované spisové službě, zprávy nemohou být staženy (doručeny dle zákona) bez vašeho vědomí.
Smažou se zprávy po 90 dnech?
Nesmažou. Zprávy máte uloženy ve vašem e-mailovém klientovi. Je ovšem na Vás, abyste prováděli pravidelnou zálohu vašich e-mailů, pro případ např. havárie vašeho počítače.

Pokud máte zájem o trvalý zabezpečený archiv datových zpráv, ať už hostovaný jako službu u nás nebo na serveru ve vaší kanceláři, zvolte produkt iSpis Schránka nebo nás kontaktujte!

Používám více počítačů.
Není problém.
K datové schránce nás přistupuje víc.
Není problém.
Jde mít více datových schránek v jednom Outlooku?
Ano, datových schránek si v jednom klientovi můžete jako více e-mailových účtů nastavit kolik chcete, pracujete jako byste měli více e-mailových adres. Můžete tak v jednom klientovi mít vaši datovou schránku fyzické osoby, podnikající fyzické osoby, advokáta či několika právnických osob.
Jak odešlu datovou zprávu?
Buď dáte na příchozí datovou zprávu Odpovědět nebo vytvoříte nový e-mail, kde jako adresu odesílatele (Od:) zvolíte svojiid-schránky@ispis.cz adresu (tím Váš e-mailový program ví, že to má odeslat přes server iSpis.cz), a jako adresu příjemce zadáte adresu ve tvaru id-schránky@ispis.cz. Tělo e-mailu nevyplňujte (je zahozeno!), pouze napište předmět a přiložte přílohy.
Jak přepošlu datovou zprávu kolegovi/klientovi?
Zvolte Přeposlat, ale v adrese odesílate (Od:) zadejte Vaši běžnou e-mailovou adresu (ne @ispis.cz adresu). Tím Váš e-mailový program pozná, že chcete poslat běžný e-mail, nikoliv že chcete odeslat novou datovou zprávu.
Jaké e-mailové klienty lze použít?
Oficiálně podporujeme MS Outlook, Google GMail a Mozilla Thunderbird, nicméně uživatelům úspěšně funguje i celá řada dalších klientů či zařízení, jako např. e-mailový klient v iPhone, iPad, Android apod.
Které údaje uchováváte?
Dle varianty používaného produktu je uchováván různý rozsah údajů:
iSpis EMAIL - VERZE ZDARMA
  • ID schránky a datum přístupu
  • ID zprávy a pro funkci automatického hlídání stavu soudních řízení soudní spisová značka, pokud se ve zprávě nachází.
iSpis SERVER - Placená verze
  • funkce slouží jako archiv datových zpráv – jsou uchovávány ZFO originály zpráv.
Nejsem advokát, můžu službu používat?
Určitě. Produkt iSpis má navíc funkce pro advokáty, ale můžete je používat i mimo advokátní činnost. Nebo i když např. jako advokát máte více datových schránek (jako FO, PFO, na s.r.o. a pod.)
Jak se smlouvou – je nutná?
Software můžete používat bez podepisování smlouvy, dostojíme svým závazkům. Máte-li zájem, můžete nám smlouvu kdykoliv poslat a obratem Vám bude zaslána podepsaná zpět.
Můžu vám poslat smlouvu datovkou?
Pokud nejste uřad, tak ne, lze však smlouvu zaslat jako podepsané PDF e-mailem.

Máte-li jakýkov dotaz, kontaktujte nás!